Erkek Parfümleri

Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlar


Yeni 40% indirim
Hızlı
47,90 TL 28,34 TL

Erkek Parfümleri

Erkek parfümlerinde seçiminiz sizin hakkınızda çok şey anlatır. Bir erkek güçlü yanlarını, arzuların ya da ne kadar centilmen ve romantik olduğunu sadece davranışları ile değil parfümüyle de gösterir. Bu yüzden parfümünüz karakterinizle ve yaşam tarzınızla uyumlu olmalı, sizi iyi yansıtmalıdır. Baskın karakterli ve yönetici bir erkekseniz baharatlı ve yoğun kokular size uygun olabilir. Daha naif, romantik ruhlu iseniz fresh, meyveli ve odunsu kokular size uygun olacaktır. Eğer çok terleyen bir vücut yapısına sahipseniz baharatlı kokular yerine odunsu ve fresh kokular size daha uygun olacaktır. Erkek parfümlerinde mevsime göre de ayrılan kokularda temel notaları; vanilya, tarçın, karamel, baharat, misk ve amber olan parfümler daha çok kışın kullanabileceğiniz kokularken, Sandal ağacı, Sedir, Vetiver ve Paçuli gibi kokular ise yaza gidebilecek kokulardır.  Partnerinizle daha yakın olmak ve kokunuzla onu adeta büyülemek için ise Paçuli, Misk, Amber, Ylang ylang, Vetiver özleri içeren kokular tercih edebilirsiniz. Bu kokuların afrodizyak etkili olduğu ve kokuyu duyan kişiyi etkilediği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. En çok tercih edilen erkek parfümü markalarından bazıları, Dior, Hermes, Paco Rabanne, Tiaras, Calvin Klein 'dir.

Erkek Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı

Parfüm seçimi kişinin alışkanlıklarına, giyimine, ten rengine ve hatta ne iş yaptığına göre şekillenmektedir. Örneğin sigara kullanıyorsanız şekerli ve meyveli kokular gün içerisinde sigara kokusu ile karıştığında ekşime yapacaktır. Öyle ki bir erkek parfümü başkasında beğenip, kendi üzerinizde kokuyu daha farklı bulabilirsiniz. Koku renginin kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bunun asıl sebebi her insanın vücudunda bulunan yararlı bakterilerin farklı olmasındandır. Bu sebeple parfüm kokusu ve kalıcılığı da her tende farklılık göstermektedir. En doğru seçimi yapabilmek için günün öğleden sonraki saatlerinde ve yemek yemeden önce (çünkü üzerinize sinen yemek kokusu kokuyu algılamanızı etkileyecektir) ve parfümü bilek gibi vücudun sıcak bölgelerine uygulayarak bir iki saat teninizde bekledikten sonra kokunun teninizle uyumunu daha iyi duyumsayabilirsiniz. İki kokudan sonra burun kokuları aynı algılamaya başladığı için aynı günde iki kokudan fazla parfüm denememeniz  en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.  

En Çok Tercih Edilen Erkek Parfümleri

Paco Rabanne - One Million

Burberry - Mr. Burberry

Tom Ford - Black Orchid

Hermes - Terre D'Hermes 

Jean Paul Gaultier - Le Male

Issey Miyake - L'eau D'issey Pour Homme

Burberry - Classic For Men

Dior - Sauvage Very Cool Spray

Erkek Parfüm Kalıcılığını Arttırmak

Çoğu zaman yalnızca parfüm kullanımı yeterli değildir. Erkek parfümleri erkeğin doğasını yansıtmaktadır. Kullandığınız koku ne kadar yoğun olursa olsun o kokunun kalıcılığını arttırmak parfüm yan ürünler ile tamamlanır. Bu yüzden kokunuzun gün boyu etkisini kaybetmemesi için tamamlayıcı ürünler kullanmak elzemdir. Parfümünüz ile aynı kokuda roll-on, deodorant, traş losyonu, vücut losyonu, duş jeli gibi bir çok seçenek bulunmakta. Bunun için daha ekonomik olan parfüm setlerini de tercih edebilirsiniz. Kalıcılık konusunda kumaşlarda iyi bir koku tutucudur, kıyafetlerinize sıkacağınız kokular daha uzun süre kalabilir. Erkek parfüm kalıcılığını arttırmanızın bir diğer yolu ise parfümü vücudunuzun üst ve sıcak bölgelerine sıkmaktır. Böylece kokunuz tüm gün ölümsüz bir etkide olacaktır. Erkek parfümleri veya kadın parfümleri fark etmeksizin bu yöntemleri kullanabilirsiniz.