• Seçili Ürünlerde %50 İndirim Keşfet

  • Yeni Üyeliklerde Anında 5 TL Hediye Çeki

  • Seçili Ürünlerde %30 İndirim Ürünleri Keşfet

  • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Teslimat

  • Türkiye Resmi Distribütörü 100% Orijinal Ürün Garantisi

0850 888 4000
WhatsApp Destek 0532 270 01 95

5 Adımda Sevgiliye Mükemmel Parfüm Nasıl Seçilir?

  •  23.12.2017
  •  by Dilaykozmetik

Parfümler her zaman hediye listesinin en üst sıralarında yer almaktadır - sebebi ise: Hiçbir şey ruhu bir parfüm kadar çabuk etkilemez! Güzel koku hormonları uyarır ve anılara yolculuk başlar… Bir parfüm der ki: Senin kokunu özledim, seni beğeniyorum, seni seviyorum! Kısacası parfüm seçimi çok kişisel bir şey - koku da bir mesaj. Peki ya sevdikleriniz için mükemmel kokuyu nasıl seçersiniz?

Detay

5 Adımda Sevgiliye Mükemmel Parfüm Nasıl Seçilir?

  •  23.12.2017
  •  by Dilaykozmetik

5 Adımda Sevgiliye Mükemmel Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfümler her zaman hediye listesinin en üst sıralarında yer almaktadır  -  sebebi ise: Hiçbir şey ruhu bir parfüm kadar çabuk etkilemez! Güzel koku hormonları uyarır ve anılara yolculuk başlar… Bir parfüm der ki: Senin kokunu özledim, seni beğeniyorum, seni seviyorum! Kısacası parfüm seçimi çok kişisel bir şey - koku da bir mesaj. 
Peki ya sevdikleriniz için mükemmel kokuyu nasıl seçersiniz?

1. Parfüm kalitesine dikkat edin

Bir parfümün kalitesi sadece fiyatına bağlı değildir. Ancak çok ucuz parfümlere kalıcılık ve içerik bakımından biraz şüpheyle bakmakta fayda var. Genelde hemen uçarlar ve üzerinizde çiğ bir koku bırakırlar. Kaliteli bir parfümde farkı hemen hissedersiniz. Ne kadar terleseniz de içeriğindeki maddeler kokuyu kapatır niteliktedir.

2. Koku türü

Öncelikle hediye alacağınız kişiyi iyi tanıyın.  Eğer bir kadın için parfüm seçmeniz gerekiyorsa,  giyim tarzına göre bir seçim yapabilirsiniz. Örneğin, topuklu ayakkabı giyiyor ve klasik giyimi tercih ediyorsa daha çok oryantal veya baharat içerikli kokular tercih edebilirsiniz.  Daha rahat ve sportif tarzda olan bir kadın içinse daha fresh, okyanus tarzı kokular doğru seçim olabilir. Hediye parfüm seçiminizi karakteristik özelliklere göre de belirleyebilirsiniz. Örneğin,  hediyeyi alacak kişinin daha doğal ve mütevazi bir yapısı varsa, çiçek ve vanilya kokularını tercih etmelisiniz.  Daha otoriter yapıda olan kişiler içinse oryantal ve sert kokular tercih edilmelidir.  Ayrıca yaş, aynı zamanda doğru parfümün seçilmesinde bir kriter olabilir.
Bir erkek için parfüm seçmeniz gerekiyorsa sektöre göre seçim yapmak gerekir.
Örneğin mağaza içinde veya dışarıda hareket halinde olan bir erkek için daha fresh kokular tercih etmelisiniz.  Yönetimin üst kademelerinde, şık ve klasik giyimli erkekler içinse ağaç kavunu veya turunç gibi notaları içeren parfümler daha uygun bir seçim olabilir.

3. Doğru zaman

Sabah saatlerinde koku duyusu uyanıktır ve ince nüanslara daha duyarlıdır.
Dolayısıyla parfüm satın almanın en  doğru zamanı sabahın erken saatleridir.

4. Hızlı karar vermeyin

Parfümü bileğinize uygulandıktan sonra, gerçek kokusuna ulaşmasını ve tende nasıl duracağını daha iyi anlamak için en az 4-5 dakika kurumasını ve tene iyice yerleşmesini bekleyin. Böylece parfümün üst notasını algılayabilirsiniz. Alt notasını koklayabilmek için ise yaklaşık 20 dakikaya ihtiyacınız vardır.
Parfüm seçerken maksimum 4 koku denemeye özen gösterin. Denediğiniz kokular arasında biraz zaman geçmesi en iyisidir. İpucu: Kahve çekirdeği koklamak burnunuzu sıfırlar ve sizi bir sonraki kokuya hazırlar.

5. Parfümü doğru şekilde uygulayın

Nabız noktalarındaki sıcaklık parfümün kademli olarak kokmaya devam etmesini sağlayacaktır. Parfümü bu bölgelere sıkarken mutlaka en az 20 cm uzaktan püskürtmeli ve elle yaymadan kendi kendine kurumasına izin vermelisiniz. Parfüm ıslakken sıkılan bölgeyi ovmak kalıcılığını etkileyebilir.
 EDİTÖRÜN SEÇİMİ