30% İNDİRİM
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
20% İNDİRİM
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
805,00 TL 644,00 TL
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
20% İNDİRİM
HEDİYELİ
509,00 TL 407,20 TL

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı herkes tarafından öyle bilinmese de çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Cilt bakımı doğru ve düzenli yapılmadığı takdirde kısa ve uzun vadede pek çok cilt problemiyle karşılaşmak mümkündür. Örneğin sivilce ve siyah nokta probleminden şikayet eden pek çok insan vardır. Peki, bu insanlardan kaçı bu problemin önüne geçmek için cilt bakımına dikkat etmektedir? Bunun yanında cildindeki lekelerden veya kırışıklıklardan şikayet eden kaç insan buna yönelik bir cilt bakım rutinini benimsemiştir? İşte bu nedenlerle her yaşta canlı ve sağlıklı bir cilt için erken yaşlardan itibaren doğru bir cilt bakım rutini benimsemeli ve hayatın her anında buna dikkat edilmelidir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt bakımı kişiden kişiye farklılık gösteren adımlar içermektedir. Örneğin yağlı ciltler için farklı, kuru veya karma ciltler için farklı adımlar ve ürünlerle cilt bakımı türleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak günlük cilt bakımında izlenmesi gereken belli yollar vardır.

Günlük olarak evde yapılan cilt bakımında ilk olarak yüz cilt tipine uygun bir temizleme ürünüyle temizlenmelidir. Ardından peeling işlemi yapılmalıdır. Ancak peeling işlemi cilt tipine göre sıklık ve tür olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin yağlı ciltlerin haftada 2-3 kere peeling yapması gerekirken kuru ciltlerin haftada 1 kez yapması yeterlidir. Ayrıca kuru ciltler peeling ürününü dikkatli seçmelidir. Aşırı sert ve büyük parçacıklar barındıran peeling ürünleri bu cilt tipindeki insanlara zarar verebilir. Peeling işlemi ardından maske yapılabilir. Maske işleminin de her gün değil, maskenin türüne göre haftada en fazla 2-3 kere yapılması önerilir. Cildin durumuna göre nemlendirici, arındırıcı ya da aydınlatıcı etki yaratan farklı maske türleri tercih edilebilir. Maske işleminin ardından bir tonik uygulandıktan sonra iyi bir nemlendirici ile günlük bir cilt bakımı tamamlanır.