FİLTRELE


543 ürün
HEDİYELİ
15%
1.386,00 TL 1.178,00 TL
HEDİYELİ
12%
3.560,00 TL 3.204,00 TL

3.149,00 TL
HEDİYELİ
11%
3.720,00 TL 3.348,00 TL

3.293,00 TL
30%
1.488,99 TL 1.042,30 TL
HEDİYELİ
23%
2.117,00 TL 1.693,60 TL

1.638,60 TL
HEDİYELİ
20%
1.547,99 TL 1.238,40 TL
HEDİYELİ
23%
2.065,00 TL 1.652,00 TL

1.597,00 TL
HEDİYELİ
13%
1.730,00 TL 1.557,00 TL

1.502,00 TL

Parfüm

Parfüm

Parfüm Markaları

Söz konusu parfümler olduğu zaman sadece hoşunuza giden bir kokuyu satın almanız yeterli olmaz. Sınırsız sayıda bulabileceğiniz parfümler arasından seçim yapacağınız zaman kalıcılık etkisi yüksek olan ve teninize en iyi yakışan parfüm modellerini seçmeniz gerekmektedir. Bu kategorimizde sizlere sunduğumuz parfümler dünyaca ünlü markalar tarafından geliştirilen ve kalıcılık etkisi yüksek olan parfümlerdir.

Parfüm Çeşitleri

Erkek ve kadınlar için farklı olarak sizlere sunduğumuz parfümleri seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. İçinize sinebilecek ve size mutluluk hissi verebilecek olan kokuları bulana kadar parfüm arayışınızı sürdürmelisiniz. Parfüm deneyeceğiniz zaman bileğinize parfüm sıkmanız tek başına yeterli olmaz. Bileğinize parfüm sıktığınız zaman parfüm cildinize tam olarak yerleşmeyeceği için yanıltıcı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Parfümlerin cildinize oturabilmesi için bir süre beklemelisiniz. Doğru kararı verebilmek için parfümün oturmasını beklemeli ve cilt tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Parfüm seçiminde en fazla dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kalıcılık etkisidir. EDP ve EDT özelliklere sahip olan parfümlerde kalıcılık etkisi son derece yüksektir. En yüksek esansa sahip olan bu parfümler gün boyunca kalıcılık etkisini sürdürebilmektedir. Seçim yapacağınız zaman eğer kolay terleyebilen bir vücut yapısına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız antiperspirant özelliklere sahip olan parfümlerin stick , roll-on ve deodorantlarını da tercih edebilirsiniz.

EDC, EDT, EDP ve parfüm arasındaki farkı biliyor muydunuz?  Eau de Cologne (EDC), eau de toilette (EDT), eau de parfum (EDP) ve parfüm arasında fark nedir? Birkaç kelimeyle size arasındaki farkı açıklıyoruz

Her şey konsantrasyonla ilgili… Aslında oldukça basit: Bir parfüm tasarladığında, onun ham maddelerdeki konsantrasyonunu belirleriz. Erkek veya kadın parfümleri, alkol ve su karışımı içinde seyreltilmiş bir koku konsantresi (uçucu yağlar) içerir.Gerçekte, koku konsantrasyon yüzdesi ve alkol seviyesi kokunun ne kadar sürdüğünü etkiler ve kategorisini belirler. Kokunun kişiliğine ve tarzına bağlıdır. Parfüm ne kadar konsantre olursa cildinizde o kadar uzun süre dayanır! Bu nedenle EDC, EDT, EDP ve parfüm arasındaki fark, esas olarak ham maddelerdeki konsantrasyonları ile ilgilidir. EDT yüzde beş ila dokuz içerirken, EDP genellikle yüzde sekiz ila 14 olmak üzere daha fazlasını içerir. Bu nedenle EDP'ler daha uzun süre dayanır ve daha yoğun kokar. Bir kokunun cildinizdeki kalıcılığı içeriğinden de doğrudan etkilenir. Bu yüzden bazıları, örneğin tatlı malzemeler gibi, parfümün cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Belirli özelliklere sahip dört çeşit parfüm vardır: 

Eau de Cologne, Bu en hafif, en az kalıcı parfüm türüdür. Konsantrasyonu % 2 ile % 5 arasında değişir. Ürün tazedir, canlandırıcıdır ve temizlik ve tazelik konseptiyle ilişkilendirilir, genellikle hem kadınlar hem de erkekler için çok hafif bir koku arayanlar içindir. Yani yazın ya da spor yapmak için kullanırız. EDC, genellikle narenciye koku ailesine ait kokuların tonik tarafını açıklayan turunçgillerden yapılır . Eau de toilette Eau de toilette daha konsantredir ve genellikle parfümerilerde bulunur. Ciltten cilde değişirken, genelde yaklaşık yarım gün cildinizde kalır. Elbette püskürtülen parfüm miktarına bağlıdır ... 

Eau de Toilette (EDT) En popüler parfüm türlerinden biri olan eau de toilette, düzenli, günlük kullanım için mükemmeldir. Konsantrasyonu% 5 ile% 12 arasında değişir. Üst notalar kokunun yarısını oluşturur. Parfümcü, kokunun tazeliğine ve açılmasına önem verir.

Eau de Parfum (EDP) Bazen parfum de toilette veya esprit de parfum olarak adlandırılan, konsantrasyonu% 12 ila% 20 arasında değişir. Eau de parfum uzun ömürlüdür ve 5 ila 10 saat arasında kalır. Orta notalar kokunun çoğunu oluşturur. Parfümcü, parfümün ışıltısını güçlendirmek için bu notaları vurgular. Eau de toilette'den daha konsantre olan eau de parfum genellikle daha dayanıklıdır ve daha güçlü bir koku izi bırakır. Eau de Parfum Hammaddelerde daha konsantre ve bu nedenle EDT' den daha yoğun olan eau de parfum (EDP), günlük yaşamınız için mükemmeldir. Neredeyse bir gün cildinize yapışacak ve inceliği ile dikkat çekecek.

Parfum..Son olarak, saf parfüm ( özüt, saf parfüm veya parfüm özü olarak da adlandırılır ) daha da güçlü ve inceliklidir. Genelde en değerli anlar için saklarız. Uyanıklığınızda koku izi bırakmak için birkaç damla yeterlidir. Parfüm Extrait de parfum olarak da bilinen bu en konsantre üründür. % 96'lık ekstra ince alkol çözeltisinde konsantrasyonu% 20 ila% 40 arasında değişir. Bu koku diğer türlere göre daha uzun sürer ve genellikle özellikle akşam ve gece olmak üzere özel günler için ayrılmıştır. Baz notalar kokunun çoğunu oluşturur. Parfümcü, sağlamlığını ve hacmini güçlendirmek için baz notaların asil kalitesine vurgu yapar.

Doğru koku türünü seçmek önemlidir, ancak parfüm nerelere sıkılır biliyor musunuz? Doğrudan cilde, tercihen nabız noktalarına uygulanan birkaç damla parfüm, izini ve yoğunluğunu ortaya çıkarmak için yeterlidir. Farklı esanslara sahip olan parfümler aynı zamanda estetik şişe tasarımları ile de ön plana çıkmayı başaran parfümlerdir. Temizlik ve doğallık hissi elde edebileceğiniz parfümler arasında farklı aromalar ve bitkiler ile geliştirilen parfümler bulunmaktadır. Hangi koku grubuna daha yatkın olduğunuz belirledikten sonra farklı parfüm çeşitleri arasından sizler de seçimlerinizi yapabilirsiniz. ... 

Orjinal Parfüm Fiyatları Her mevsim kullanılabilecek ve her kişinin zevkine hitap edebilecek olan parfüm çeşitleri stilinizi dışarıya en şık şekilde yansıtabilmeniz konusunda da sizlere yardımcı olur. Sportif veya klasik stiller için uygun olan parfümleri özel davetlerinizde de kullanabilirsiniz. Girdiğiniz her ortamda stilinizin ön plana çıkmasını ve daha ilgi çekici gözükmesini sağlayan parfümler dünyaca ünlü markalar tarafından sizlere sunulmaktadır. Kategorimizdeki ürünlere bakarak stilinize ve cildinize en uygun olduğunu düşündüğünüz parfümleri sipariş verebilirsiniz.