• Seçili Ürünlerde %50 İndirim Keşfet

  • Yeni Üyeliklerde Anında 5 TL Hediye Çeki

  • Seçili Ürünlerde %30 İndirim Ürünleri Keşfet

  • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Teslimat

  • Türkiye Resmi Distribütörü 100% Orijinal Ürün Garantisi

0850 888 4000
WhatsApp Destek 0532 270 01 95

Kış Aylarında Cildinizi Koruyan Öneriler!

  •  16.12.2017
  •  by Dilaykozmetik
Dışarıdaki sıcaklığın düşmesi ve ısıtma sezonunun başlamasıyla birlikte insan derisi mevsimsel değişikliklerden direkt olarak etkilenir ve strese maruz kalır. İç ve dış arasındaki sıcaklık farkı ve çoğunlukla kuru olan ısıtma havası cildin çabucak kurumasına izin verir. Sonuç: dayanıksızlaşan deri, kan dolaşımının da yavaşlaması sonucunda kuruyabilir, pul pul olabilir, çatlama eğiliminde, daha gergin, kaşınan, kabalaşan ve kızaran bir hal alabilir..
Detay

Kış Aylarında Cildinizi Koruyan Öneriler!

  •  16.12.2017
  •  by Dilaykozmetik

SOĞUK HAVALARDA CİLDİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

Dışarıdaki sıcaklığın düşmesi ve ısıtma sezonunun başlamasıyla birlikte insan derisi mevsimsel değişikliklerden direkt olarak etkilenir ve strese maruz kalır. İç ve dış arasındaki sıcaklık farkı ve çoğunlukla kuru olan ısıtma havası cildin çabucak kurumasına izin verir. Sonuç: dayanıksızlaşan deri, kan dolaşımının da yavaşlaması sonucunda kuruyabilir, pul pul olabilir, çatlama eğiliminde, daha gergin, kaşınan, kabalaşan ve kızaran bir hal alabilir..

Özellikle kuru cilt nemli cilde göre daha hassastır, kolay incinir ve geçirgendir. Bu artan geçirgenlik nedeniyle kuru ciltler suyu daha çabuk kaybeder, alerji yapıcı ve tahriş edici maddelerden daha çabuk etkilenirler. Bu istenmeyen oluşumlardan cildi korumak için özellikle yılın soğuk dönemlerinde derinin dengeli ve aksatmadan nemlendirilmesi gerekir.

CİLDİN DERİNLİKLERİNE DOĞRU

Cilt, vücudun tüm yüzeyini saran koruyucu özellikli bir organ ve önemli bir savunucudur. Pigment üreterek narin genetik yapısını radyasyondan korur. Yağ bezleri sebum salgılayarak, cildin üzerine tutunan yağlandırıcı bir etki yaratır ve nem düzeyini dengede tutmasını sağlar. Normal sebum üretiminde, yağ kaybı ve su tabakası oluşmakt, nem kaybına karşı koruma sağlamakta ve cildi beslemektedir. Bununla birlikte, ısıtmalı odalarda ve kuru hava gibi aşırı koşullar doğal sebumu ve ciltteki ter ürünleri rahatsız edebilir. Bu nedenle kışın cilt daha fazla korunmaya muhtaçtır çünkü daha hızlı kurur. Kuru cilt, yağlı cilt ya da karma cilt, ne olursa olsun her gün düzenli nemlendirilmelidir. Unutmayalım ki size önerilen krem yağlandırıcı değil nemlendiricidir ve nemlendiriciler her cilt tipi ve yaş grubuna uygun olacak şekilde ayarlanmıştır. Doğru günlük temizlik ve nemlendirme ile cildinizin onarılmasına çok yardımcı olabilirsiniz.

DOĞRU BAKIM İÇİN CİLT TEMİZLİĞİ ŞART

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Etkileri en üst düzeye çıkarmak için cilt bakım ürünleri temiz cilde uygulanmalıdır!

Cilt Temizliği demek; Cilt üzerinde biriken toz, kir, makyaj artıkları, sebum (yağ) ve ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek. Cilt temizliğinin amacı cildin oksijen alış verişini artırmak, sivilcelerin oluşumunu engellemek ve daha da önemlisi, cilt esnekliğini ve gençliğini devam ettirmek için yapılan uygulamalar. Cilt temizliği, temel cilt temizliği dışında her gün yapılması gereken bir uygulamadır. Cilt türüne uygun bir temizleyici ürünle cilt sabah ve akşam mutlaka temizlenmelidir.

Özellikle kış başlarken ilk yapılması gereken aşındırıcı temizlik ürünlerini bırakıp, daha narin bir temizleyiciye ve biraz daha kalın bir nemlendiriciye başlamaktır. Bu dönemde ihtiyaç ve eğilimlerinize ideal yapıda pek çok temizleyici ürün çeşidi vardır: süt ve losyonlar, jeller, yağlar, makyaj temizleyici mendiller gibi. Bu temizleyicilerin büyük çoğunluğu içeriklerinde bulunmakta olan pek çok etkin madde sayesinde cilt bakımı yapma, tahrişi, kızarıklıkları, kırışıklıkları engelleyip, cildi yatıştırma özelliklerine de sahiptir. Cildi yoğun nemlendirmek için de hyalüronik asit, shea yağı ve gliserin gibi içeriklerden zengin bir ürünle kullandığımızda yumuşacık bir cilde kavuşmak çok kolay olacaktır..

SORUNLU CİLT İÇİN EKSTRA BAKIM

Kışın soğuk havanın olumsuz etkilerinden en çok eller etkilenir. Eller yıprandığı zaman hem görüntü olarak hoş olmuyor, hem de kadınlar kendini rahatsız hissediyor. Sadece soğuk hava koşullarından da kaynaklanmıyor, ellerin kuruluğu ve çatlaması.. Estetik açıdan ellerde oluşan kuruma ve çatlaklar dış etkenlere karşı savunmasız hale gelerek cilt rahatsızlıklarına davetiye çıkarmaktadır. Bunları önlemek için ve pamuk gibi ellere sahip olmak için nem kaybını önlemeye yardımcı olan Shea yağı, Lanolin, Gliserin; Urea maddeleri içeren nemlendirici kremler kullanın.

Dudaklarımız da cildimiz gibi hava koşullarından en çok etkilenen bölgelerden biridir. Soğuk havalarda kuruyarak çatlaklar, yarıklar oluşturabiliyorlar. Bu da hem görünüş olarak canımızı sıkan hem de yaşam kalitesini düşüren bir sorun oluşturuyor. Özellikle kış aylarında acı çekmeden gülebilmek için nemlendiricilerimizi yanımızdan ayırmamız gerekir.

Nörodermatit, sedef hastalığı ve diğer cilt hastalıklarından etkilenenler ise genellikle kışın başkalarından daha fazla acı çekerler bu nedenle pamuklu, bol kesim giysiler seçimin yanın sıra parfümsüz temizleyiciler gibi özel bakım ürünlerine de dikkat etmeleri gerekir. Pantenol vücut losyonları, içeriğindeki Pantenol ile birlikte cilt üzerinde yoğun nemlendirme sağlayarak etkili ve uzun süreli cilt bakımını yapar, yatıştırır ve rahatlatır. Urea gibi bazı maddeler ise Nörodermatit gibi cilt problemlerine yardımcı olabilir.

CİLDİ İÇERİDEN BESLE

İyi beslenmiyorsanız tırnaklarınız ve saçlarınız gibi cildiniz de bunu belli edecektir.

Cildimizin temel yapıtaşları olan yağlar vücudumuz için gerekli olan enzimler ve diğer elementlerin kaynağı olarak bitkisel yağ tüketimi şarttır. Balık, avokado ve fındık gibi gıdalar vücuda gerekli omega yağ asitleri sağlar. Cildi içeriden beslemek demek, sağlıklı bir diyet uygulayarak cildinize ihtiyacı olanı vermek demektir. En kısa şekliyle her gün farklı renklerde sebze, meyve yiyerek ve günde en az 8 bardak su içerek ilk adımı atabilirsiniz. Kışın güneş koruması Günlük yaşamda, kışın güneş korumaya ihtiyaç duyulmaz, çünkü güneş ışınları soğuk mevsimde daha az yoğundur. Ancak, yüksek dağlarda işler farklı görünüyor. dağdaki beyaz kar örtüsü güneş ışınlarını yansıtmakta ve uv efektini daha yoğun hale getirmektedir. Bu nedenle, kayak tatillerinde özel bir dudak bakımı da dahil olmak üzere güneşten koruyucu faktörü olan bakım ürünleri zorunludur.EDİTÖRÜN SEÇİMİ