Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  •  15.02.2019
  •  by Dilaykozmetik
Geçmişten günümüze tarihin her döneminde şıklık ve zarafet, bireylerin imajlarını ve kalitelerini ortaya koyan öncelikli aksesuarlar arasında yer almıştır. Tarihin hemen her döneminde güzel kokular sürmek, hoş ve çekici bir kokuyla anılmak bireyler için vazgeçilmez bir makyaj olduğu gibi, aynı zamanda birey üzerinde intiba ve kalıcı etki bırakan en etkili etkenlerden birisidir.
Detay

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  •  15.02.2019
  •  by Dilaykozmetik

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Geçmişten günümüze tarihin her döneminde şıklık ve zarafet, bireylerin imajlarını ve kalitelerini ortaya koyan öncelikli aksesuarlar arasında yer almıştır. Tarihin hemen her döneminde güzel kokular sürmek, hoş ve çekici bir kokuyla anılmak bireyler için vazgeçilmez bir makyaj olduğu gibi, aynı zamanda birey üzerinde intiba ve kalıcı etki bırakan en etkili etkenlerden birisidir. Hal böyle olunca bireylerin parfüm seçimleri de en az imajları kadar önemli ve titizlikle tercih edilmesi gerekentercihlerdendir. Estetik ve zarafetinize şıklık katacak, parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken tüm faktörleri sizler için makalemizde derledik. Unutmayın, kokunuz sizi yansıtan en etkili imzanızdır.

Hafif Ama Kalıcı

Estetiğinizi ve karakterinizi yansıttığınız parfümlerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en temel faktör, seçtiğiniz kokunun burun yakmayan, rahatsızlık ve alerji hissi uyandırmayan hafiflikte, aynı zamanda koku partikülleri kalıcılık özelliğine sahip parfümü seçmenizdir. Günümüzde pek çok birey,parfüm seçiminde ağır kokuların daha kalıcı olduğu yanılgısına düşer. Bir parfümün kalıcılığı, ağırlığından ziyade kalite ve içindeki etken maddelerine bağlıdır. Oldukça hafif, akıllarda serinlik ve ferahlık hissi uyandıran, kalıcı kokular edinmek, parfüm seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Karakterinizi Yansıtmalı

Bir parfümü size bağlı kılan en önemli faktör, seçtiğiniz parfümün karakterinizi yansıtmasıdır. Unutmayın, kokuların insanlar üzerinde bıraktığı etkiler, o kokuyu ve parfümü kullanan insana göre değişkenlik göstermektedir. Karakterinizi yansıtan ve sizi anlatan doğru parfümü sıktığınızda, ayrıldığınız ortamlarda bir müddet sonra duyulan koku sizi hatırlatacaktır. Kullandığınız parfümü seçerken dikkat ederek aldığınız ve karakterinizi yansıtan parfüm sayesinde, kokunuz sizinle özdeşleşecek ve insanlarda kalıcı izler bırakacaktır.

Dönemsel Stile Uygun Olmalı

Parfümler akıllarda insanları olduğu gibi mevsimleri de çağrıştırır. Yaz aylarında kullanılan parfümler, çok daha canlı ve hareketli hisler uyandırırken, kış aylarında kullanılan parfümler daha derin ve dramatik hisler canlandırır. İşte bu yüzden parfüm seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör dönemsel stile uygun olmasıdır. Örneğin kış aylarında kullanılan ve çok daha derin hisler uyandıran

parfümler, bireylerde kalıcı ve hatırlatıcı etkiler bırakmaktadır. Parfümünüzü duyan insanlar, parfümünüzü benimsedikleri anda dinledikleri bir müzik, yağmurun yağışı yahut yedikleri bir yemek bile bir sonraki aktivitelerinde sizi hatırlatacak ve aynı duyguları yeniden hissetmelerini sağlayacaktır. Unutmayın, kokunuz kalıcılığınızı ve imajınızı yansıtan imzanızdır.

Cildinize En Faydalı Seçimi Yapmalı

Günümüzde insanlar pek çok kullandığı parfüm ve kokularda özensiz davranarak ciltlerine ve kişiselimajlarına büyük zararlar vermektedir. Nitekim kullandığınız parfümler sizin karakterinizi ve nasıl birisi olduğunuzu yansıtan en belirleyici etkenlerden bir tanesidir. Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise seçeceğiniz parfüm ve kokunun, mutlaka cildinizle uyumlu, herhangi bir alerjik reaksiyon ve duruma maruz bırakmaması ve kaliteli olması gerekmektedir. Ucuzcularda satılan, dolma ve merdiven altı üretim parfümlerin yanı sıra, marka değeri taşıyan, kaliteli ve sağlıklı parfümleri tercih etmek hem sağlığınıza hem imajınıza değer katmakta. Kendiniz, güzelliğiniz ve estetiğiniz için en doğru tercihin her zaman titizlikten ve özveriden geçtiğini unutmamalısınız.

Kullandığınız Markayı Tanıyın

Pek çok bireyin parfüm seçerken yaptığı en temel hata, kullandıkları parfümü ve markayı tanımamalarıdır. Parfümler sadece kokularına veya fiyatlarına göre alınmazlar. Kullandığımız en etkiliaksesuarlardan birisi olan parfümleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör parfümü tanımanızdır. Alacağınız parfümün ne zaman üretildiğini, hangi etken maddeleri içerdiğini ve dahi marka değerini mutlaka bilin. Sağlığınız ve şıklığınız için marka tercihlerinden ve tanınan kaliteli ürünleri almaktan vazgeçmeyin.

Zarafet dolu günler dileriz!