• Seçili Ürünlerde %50 İndirim Keşfet

  • Yeni Üyeliklerde Anında 5 TL Hediye Çeki

  • Seçili Ürünlerde %30 İndirim Ürünleri Keşfet

  • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Teslimat

  • Türkiye Resmi Distribütörü 100% Orijinal Ürün Garantisi

0850 888 4000
WhatsApp Destek 0532 270 01 95

Parlak Kış Saçları İçin En Önemli Bakım Adımları

  •  20.12.2017
  •  by Dilaykozmetik

Şal, şapka ve kalın kazaklar ile kendimizi düşük sıcaklıklara ve kötü hava koşullarına karşı koruyoruz. Peki soğuk mevsimde saçlarımızı ne koruyor? Parlak, güzel kış saçları için en önemli bakım adımları.Sert saçlar, özellikle ağartma veya renk değişikliklerine maruz kaldıklarında oluşur. Ancak, düzleştirici veya saç kurutma makinesi ile ısı tarzı da zamanla saça saldırır, kırılgan hale getirir ve uçları bölünme eğilimi gösterir.

Detay

Parlak Kış Saçları İçin En Önemli Bakım Adımları

  •  20.12.2017
  •  by Dilaykozmetik

PARLAK KIŞ SAÇLARI İÇİN EN ÖNEMLİ BAKIM ADIMLARI

Şal, şapka ve kalın kazaklar ile kendimizi düşük sıcaklıklara ve kötü hava koşullarına karşı koruyoruz. Peki soğuk mevsimde saçlarımızı ne koruyor? Parlak, güzel kış saçları için en önemli bakım adımları.

Sert saçlar, özellikle ağartma veya renk değişikliklerine maruz kaldıklarında oluşur. Ancak, düzleştirici veya saç kurutma makinesi ile ısı tarzı da zamanla saça saldırır, kırılgan hale getirir ve uçları bölünme eğilimi gösterir. Islak saçları, kurutma makinesiyle mı yoksa hiçbir ısı vermeden hava ile kurumasını beklemek mi daha sağlıklı sorusu her zaman sorulur ve çoğu kadın, yıkandıktan hemen sonra saçlarını fön makinesiyle kurutmayı tercih eder. Ancak düşünülenin aksine saçlarınızın hava ile kurumasını sağlamak yerine fön makinesiyle kurutmak daha zararlı.

Yıkandıktan sonra suya maruz kalan saçlarınız şişer. Şişen saç ise hassaslaştığı için hemen kırılarak koparlar. Hassaslaşan saçlara kurutma makinesi ile ısı vermek de saç tellerinizin zarar görmesine neden olur. Ayrıca saçınızın nemini kaybetmesine yol açar.

İyi haber: Doğru bakım ve adımlarla saçlarımız kışın bile parlayacak ve esnekleşecektir.

Bunun için saçlarınızı yıkandıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurumasını bekleyin ve daha sonra fön makinesiyle kurutun. Fön makinesinin derecesini ise orta ısıda ayarlayın. Böylece saçlarınızın hem kırılmasını önler hem de nemini kaybetmesini engellersiniz.

Leave-in-Conditioner

Saçlardaki kabarma ve elektriklenmeyi engellemek için geliştirilmiş saç kremleri gün boyu saçınızın nemini korur. Özellikle keratin, proteinler veya hiyalüronik asit gibi aktif maddeler içerdiklerinde saçlar için idealdir ve kış aylarının vazgeçilmezidir.

Saç bakım yağları

Kış aylarında bile karşı konulmaz parlaklık ve yumuşaklıkta baştan çıkaran saçlar için doğal yağların birleşiminden oluşan etkili onarıcı bakım yağları, saçı nem kaybına karşı korur. Mücizevi saç bakım yağların saçlara doğal bir parlaklık ve canlılık verdiğini ve yumuşaklığını koruduğunu biliyoruz. Saç bakım yağları yıpranan saçları eski sağlığına kavuşturarak, saç ve saç derisine ağırlaştırmadan nem verir, uçların kırılmasını önler, saç köklerinin nefes almasını sağlayarak koparak dökülmeleri azaltır.

Uygun tarağı seçin

Doğru tarak saç bakımında en az şampuan ve saç kremi kadar önemlidir çünkü günlük olarak kullanılır. Hasar gören saçları tararken kendinize şu soruyu sormalısınız; kırıklar gerçekten saçlardan mı kaynaklanıyor yoksa yanlış tarakmı kullanıyorum?

Şunun bilincinde olmalıyız ki, her saç tipi farklı taraklarla taranmalıdır. Örneğin düz ve ince telli saçlara sık dişli taraklarla taranırken, kıvırcık ve kalın telli saçlara kalın dişli taraklar uygun olacaktır. Fırça veya taraklarınızı haftada bir kez şampuanla yıkayabilirsiniz.

Kışın hasar görmüş saçlarınız için de iyi bir şeyler yapmak isterseniz, kendinize yeni yılda saç bakım ürünleri ve kaliteli bir fırça veya iyi bir tarak hediye edebilir ve bahar mevsimini kucaklayıp, gelecek yaz mevsimini en güzel şekilde karşılamak için kendinizi yeni bir bakıma alabilirsiniz.EDİTÖRÜN SEÇİMİ