Rochas Moustache Eau De Parfum .. Doğal bir geri dönüş…

  •  18.02.2019
  •  by Dilaykozmetik
Rochas ’ın klasik ve bir o kadar da aromatik kokusu olarak öne çıkan Rochas Moustache Eau De Parfum ; yaklaşık 70 yıl sonra orijinal formülü korunup ikon haline gelerek yeniden ortaya çıkarılıyor. Tarihsel bir başarı ve zenginlik!.. Rochas Parfum evinin Moustache hikâyesi 1949 yılında başlıyor.
Detay

Rochas Moustache Eau De Parfum .. Doğal bir geri dönüş…

  •  18.02.2019
  •  by Dilaykozmetik

Rochas Moustache

Doğal bir geri dönüş…

Rochas Parfum evinin Moustache hikâyesi 1949 yılında başlıyor.

Bıyık; erkeklerin maskulenliğinin tek olmasa da, ayrıcalık kazanmış bir özelliğidir. Bakımlı, imparatorluğa uygun, stil sahibi bıyıklar 1933 yılına kadar Avrupa’nın silahlı kuvvetlerinde zorunlu bir özellikti… Belli bir süre geçtikçe modern bıyık tarzına, şehirli erkeklerin sakal modelleri de eşlik etti.

Böyle bir süreç geçirildikten sonra; Moustache ilk parfümüyle erkeklerin beğenisine sunuluyor. 1949 yılında Edmond Roudnitska tarafından tanıtılan koku; adını Van Dyck’in oluşturduğu İngiltere Kralı I.Charles’ın portresinden alıyor.

Rochas ’ın klasik ve bir o kadar da aromatik kokusu olarak öne çıkan Rochas Moustache Eau De Parfum ; yaklaşık 70 yıl sonra orijinal formülü korunup ikon haline gelerek yeniden ortaya çıkarılıyor.

Tarihsel bir başarı ve zenginlik!

Yeni dönüşüm büyük bir zenginliği de beraberinde getirirken, Moustache de özünü bozmadan 2018 yılında yeniden ve yepyeni konseptiyle Natalie Gracia - Netto ile canlanıyor. Fransız tarzı ve modern esintiler bir araya geliyor.

“Ana teması duygusallıkla oluşturulan yeni bir koku.” sloganıyla açılışı yapılan parfüm; meyveli, baharatlı ve merak uyandırıcı olarak tanımlanıyor.

Neler değişti?

1949 yılında ilk çıkarılan versiyonunda; rahatlatıcı ve canlandırıcı taze etkilere sahip bir uyum sunan tepe akorları görünür. Bu notalarda bulunan bergamot ve limon, yeni versiyonunda yerini; mandalina ile pembe meyvelere bırakır. Hem eğlenceli hem de gizemli bir tepe noktası… Ruhunuzu canlandırmayı hedefliyor.

Bağımlı olmak mı? Rochas Moustache ile mümkün…

Kalp noktasına gelindiğinde; rafine edilen lavanta, menekşe ve neroli ile zarafet taşıyan Moustache; klas duruşunu devam ettiriyor. Yeni kokusunda da; Bulgar gülü ve Atlas sediri ile erkeksi rollere bürünüyor. Erkekler için karşı konulması zor bir parfüm haline getiriliyor.

Onun dışında her şey geride kalıyor!

Tabanında paçuli beyaz misk ve yosun ile samimi bir kalıcılık hissettiren koku; yenilenerek paçuli, benzin ve vanilya’nın vurgularını üzerinde taşıyor. Kompozisyonun odunsu notalarıyla; derin, heyecan verici ve sıcakkanlı enerjisini yansıtıyor.

Çocukluktan gelen bir his gibi…

Vintage ve klasikleşmiş meyve aromaları seven erkeklere adanan bir ilk!

Rochas Moustache ; geçmişten gelen moda esintileriyle ilgilenenler için orijinalliği bozulmadan günümüze geliyor. Calabria’dan gelen narenciye; kokunun ilgi noktası haline dönüşüyor.

Şişe formu ise; sağlam bir tabana dayanarak oluklu bir görünümde olup; kolonya şişesini andırmasıyla biliniyor. Duruşuyla bile içeriğini yansıtarak, güven olgusunu içinize işleyebiliyor. Tarzı; şişesinde saklı!

Eğer sizde tazelik ve canlılık arayışındaysanız, Moustache size uygun bir seçim olacaktır.

Erkeksi bir duruş, karakteristik bıyıklar, yeni bir stil… Hepsi bir adım ötenizde.

Şimdi Rochas ’ın erkeklere özgü yeni koku tarzıyla tanışın, bu çarpıcı notaların deneyimine hazır olun.

Fransız tarzını kokunuzla hissedin.

Rochas Moustache EDP Erkek Parfum