0 ürün

Cımbız

Cımbız

Elle tutulup kavranamayacak nesneleri tutmamıza yarayan bir alet olan cımbız, genelde kadınların istenmeyen kıllarından kurtulmak için kullandığı bir nesnedir. Çoğunlukla metal içerikten oluşan cımbız iki tarafında kol bulunan bir alettir. Özellikle kaş alınırken şekil vermek için kaşların alınması için kullanılan bir nesne olmaktadır. Kadınların neredeyse yanından ayırmadığı cımbız, kılları kırmadan almasından dolayı batıksız bir tene sahip olmamızı sağlamaktadır. Pürüzsüz bir cilt kimin hoşuna gitmez ki?

Cımbız Çeşitleri

Hangi cımbızı alacağınıza nasıl karar verebilirsiniz? Vücudunuzun hangi bölgesinde kullanacağınız burada seçim yaparken çok önemli bir husus olmaktadır. Düz ağızlı cımbızlar ve yarım ağza sahip cımbızlar yüz bölgesinde tercih edilmekte iken oval cımbız, büyüteçli cımbız gibi diğer cımbız çeşitlerinin de vücudun diğer bölgelerinde daha çok tercih edildiğini bilmekteyiz. Hangi cımbız çeşidinin hangi bölgenizde kullanılacağına karar vermenizde sizin eskiden süregelen alışkanlıklarınızda önemli olmaktadır.

Cımbızın elinizle kolay kavramanız sizin için avantajlı olacaktır. Bu nedenle cımbız satın alırken bunu deneyerek alabilirsiniz. Çünkü cımbız sizin için yeterince esnek kullanışlı olmaz ise kıllar alınırken cımbızla kuvvetli hareketler yapmanız gerekir, bu durumda sizin için işkence haline gelebilmektedir. En önemlisi esnek olmayan cımbızla aldığınız kıl, kırılabileceğinden istediğiniz sonuç ortaya çıkmayacaktır. Sağlıklı bir cımbız seçimi yapmak istiyor iseniz önerimiz medikal çelik cımbızlar olmaktadır. Cımbızları satın alırken dışındaki ambalaja bakarak üretim içeriği hakkında bilgi sahibi olabilmektesiniz.

Cımbız Kullanırken İyi Bir Ayna Kullanın

Cımbızla kıllarınızı alırken kaliteli büyüteçli bir ayna kullanırsanız isabetli hareketlerle istenmeyen kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. Çünkü büyüteçli ayna ile hedefte olan alınacak kılı daha net görerek işlem yapabilmektesiniz. Vücudunuzda ve ya yüzünüzde almak istediğiniz kıllar için cımbız yerine ip kullanarak ta almayı tercih edebilirsiniz fakat cımbız alacağınız kıla direkt uygulanabildiği için daha çok kullanışlı olmaktadır.